MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

BRZESCY POLICJANCI ZAANGAŻOWANI W POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale też pomagają w miejscach, gdzie autokarami i busami przyjeżdżają uciekający przed wojną obywatele Ukrainy. Wielu z nich próbuje znaleźć bezpieczne schronienie pokonując przy tym tysiące kilometrów. W tym trudnym czasie uchodźcy nie są jednak pozostawieni sami sobie. Mogą liczyć na pomoc policjantów, którzy dbają o porządek, a zmęczonym długą podróżą pomagają przenieść bagaże, wysiąść z autokarów i pociągów.

Funkcjonariusze z Brzeska są obecni we wszystkich miejscach, gdzie tylko mogą pomóc. Każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem wspierają osoby uciekające przed wojną na Ukrainie. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pomagają w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy. Zabezpieczają przejazdy kolejowe osób uciekających z kraju, pomagają przenieść bagaże, wsiąść do autobusu czy pociągu. Tak na przykład było w sobotę 12 mar ca br., gdzie przed godziną 4:00 pociąg  przewożący uchodźców z Ukrainy wjechał w sarnę,  w wyniku czego uszkodzeniu uległ zawór powietrzny co w konsekwencji spowodowało zatrzymanie składu na stacji PKP w Sterkowcu. Koniecznym okazała się przesiadka około 400 osób podróżujących tym pociągiem do zastępczego składu. Policjanci wspólnie ze strażakami z PSP oraz okolicznych OSP pomagali w przesiadce pasażerów oraz przełożeniu bagaży podróżujących pociągiem uchodźców.
Mundurowi pomagają znaleźć bezpieczne miejsce, w którym uchodźcy mogą się ogrzać, zjeść coś ciepłego czy odpocząć po podróży. Pomagają im bezpiecznie lokować się w wyznaczonych miejscach oraz pilnują ich bezpieczeństwa. Pełnienie służby w tych newralgicznych miejscach to nie tylko dbanie o porządek i bezpieczeństwo, ale olbrzymie wyzwanie związane z niesieniem pomocy tym najbardziej teraz potrzebującym.

Brzescy policjanci spotkali się również z grupą dzieci przebywających obecnie w jednym z ośrodków na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze przekazali  cenne informacje oraz numery kontaktowe pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia. Omówili również obowiązujące w naszym kraju przepisy dotyczące konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz pokazali dzieciom jak wygląda policyjny mundur. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie. Na koniec spotkania policjanci sprezentowali najmłodszym elementy odblaskowe, kolorowanki oraz słodycze.

Policjanci wiedzą, że każda forma pomocy w tak trudnym czasie ma ogromne znaczenie. Wszystko to po to, by ludzie dotknięci wojną czuli się w naszym powiecie jak najbezpieczniej i jak u siebie w domu.

——

KPP w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.