Zwiększmy szanse na przeżycie! OSP Jastew potrzebuje AED.

Każda jednostka OSP, prócz działalności strażackiej niesie także działalność ratunkową. Zachęcamy aby wesprzeć zrzutkę organizowaną przez OSP Jastew na zakup defibrylatora AED.

 

https://zrzutka.pl/krah9w

AED Co to takiego? Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny jest to urządzenie bezpośrednio ratujące życie. Podczas zatrzymania krążenia gdy użyjemy AED szanse na uratowanie człowieka rosną z kilkunastu do nawet 75%. Dostępność AED jest istotnym elementem tak zwanego łańcucha przeżycia. Jego ogniwami są: wczesne rozpoznanie NZK oraz wezwanie pomocy, wczesne rozpoczęcie RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej), wczesna defibrylacja (dlaczego AED? – ponieważ bez tego ogniwa łańcuch nie jest już łańcuchem) oraz opieka poresuscytacyjna. Statystyki Europejskiej Rady Resuscytacji pokazują, że nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to najczęściej odnotowywana przyczyna zgonów w Europie. Co za tym idzie – każdy z nas może stanąć w obliczu konieczności udzielenia pierwszej pomocy osobie nieoddychającej, której serce przestało bić.
W szeregach jednostki OSP Jastew są ambitni, wykwalifikowani ratownicy KPP (Ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). Są gotowi do działania całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Posiadają już w swoim ekwipunku sprzęt służący ratowaniu życia (np. zestaw PSP R1). Do pełnego wyposażenia brakuje im defibrylatora AED. Dzięki temu urządzeniu mogliby wejść do grona jednostek wspierających Krajowy System Ratownictwa Medycznego.
AED będzie zamontowane na ścianie budynku remizy OSP Jastew co spowoduje dostęp do urządzenia dla każdego. Jest to urządzenie przenośne, które możemy zabrać na każdą akcję gdzie może się przydać. Niestety finanse Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi nie pozwalają na zakup urządzenia oraz podgrzewanej skrzynki która będzie zamontowana na ścianie remizy. Całość wynosi aż 8500zł. Liczymy że i tym razem uda się nam pomóc nieść pomoc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.