Rocznica i Tłusty Czwartek

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha po raz kolejny w tym roku odwiedził pensjonariuszy Dziennego Domu „Senior+”. Powodem wizyty była obchodzona właśnie 4. rocznica powstania tego ośrodka. Ponieważ spotkanie odbyło się tuż przed Tłustym Czwartkiem, włodarz miasta przybył na nie obficie zaopatrzony w tradycyjne pączki. Gospodarze przyjęli swojego gościa sporych rozmiarów rocznicowym tortem, ozdobionym sztucznymi ogniami.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a prowadzone podczas niego luźne rozmowy dotyczyły najważniejszych problemów, z którymi borykają się seniorzy. Burmistrz nakreślił główne kierunki prowadzonej przez brzeski samorząd polityki senioralnej, a także przedstawił w skrócie inwestycyjne plany na najbliższą przyszłość.

Burmistrz omówił też szeroko treść porozumienia zawartego w styczniu przez Gminę z Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszeniem MANKO. Porozumienie otwiera przed brzeskimi seniorami nowe perspektywy w zakresie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Sami zainteresowani już niedługo będą mogli odczuć efekty tego porozumienia, w którym jest między innymi mowa o współorganizacji wielu wydarzeń skierowanych do najstarszej grupy wiekowej. Seniorzy z Brzeska będą też mieli większą możliwość wzięcia udziału w imprezach organizowanych w innych miejscach, na przykład w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach, które odbywają się w Krakowie. Stworzone zostaną też warunki sprzyjające mieszkańcom w łatwiejszym wejściu w posiadanie Ogólnopolskiej Karty Seniora upoważniającej do zniżek w 2500 placówek handlowych i usługowych na terenie całego kraju.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.