ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PICKING-UP MUSHROOMS I PODSUMOWANIE KONKURSU

Organizatorzy konkursu PICKING-UP MUSHROOMS zapraszają na wystawę prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od 15 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 w godzinach otwarcia biblioteki (ul. Piastowska 2B w Brzesku). Mogą Państwo obejrzeć zarówno prace wyróżnione jak i nagrodzone z trzech szkół: ZSP i PSP 1 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Oficjalne podsumowanie konkursu nastąpi po rozdaniu nagród w styczniu 2022 lub po feriach zimowych w lutym 2022, w zależności od rozwoju sytuacji.

Na początku roku szkolnego 2021/2022 rozpoczął się V Autorski Konkurs Języka Angielskiego Picking-up Mushrooms dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie – Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford. Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie grzybów w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. KLASY 0-3 miały narysować grzyby jadalne i niejadalne i podpisać je używając nazw w języku angielskim. KLASY 4-6 miały zrobić grę planszową o grzybach i opisać je w ciekawy sposób po angielsku. KLASY 7-8 również miały sfotografować lub narysować ulubione grzyby, a przy tym napisać e-mail w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty.

Konkurs Picking-up Mushrooms jest częścią Projektu Grzyby, realizowanego od września 2021 do czerwca 2022 w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu bedzie event pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie grzybów w otaczającej nas przyrodzie i codzienności. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do CLIP Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i do Nadleśnictwa w Brzesku, które zasponsorowały liczne nagrody dla autorów najlepszych prac konkursowych. Dziękujemy bardzo!

 

Kornelia Jakubowska – Żółt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.