MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Mateusz – 16-letni bohater z Sobolowa

Sobolów to wieś w gminie Łapanów którą zamieszkuje około 2000 osób. To właśnie tam niebywale bohaterską, odpowiedzialną i godne pochwały postawą wykazał się 16 latek. Dzięki temu co zrobił nie doszło do tragedii.
.
Mateusz Zatorski z Sobolowa wracał kilka dni temu do domu. Usłyszał niepokojące wołanie. Jak się okazało pochodziło ono z posesji mieszkającej samotnie starszej kobiety. Gdy wszedł na podwórko okazało się że starsza pani leży zziębnięta na ziemi. Nie była w stanie się podnieść, nawet z pomocą Mateusza, gdyż twierdziła, że doznała paraliżu. Chłopak wezwał pogotowie ratunkowe dzwoniąc pod numer ratunkowy 112. Gdy spostrzegł, że staruszka jest wychłodzona podniósł ją do pozycji siedzącej, zdjął swoją kurtkę i okrył nią kobietę. Czekał tam aż do przyjazdu ratowników, którzy zdecydowali o hospitalizacji poszkodowanej.
.
W imieniu naszej Redakcji jak i z pewnością wszystkich czytelników gratulujemy Mateuszowi obywatelskiej postawy. Dzięki takim osobom wraca wiara w ludzi! Bezinteresownie niesiona pomoc zawsze wraca do nas w taki czy inny sposób. Życzymy Mateuszowi wszystkiego co najlepsze i choć sam nie uznaje się za bohatera, my uważamy, że zasługuje na to miano!
Zdj:  archiwum prywatne

One thought on “Mateusz – 16-letni bohater z Sobolowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *