MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kolędnicy z Uszwi i Zawady Uszewskiej podbili Lipnicę Murowaną

Grupy kolędnicze z Uszwi i Zawady Uszewskiej w ostatni weekend zaprezentowały się na lipnickiej scenie w wyjątkowej, bo jubileuszowej czterdziestej edycji Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia artyści występowali tylko przy jury, a całe wydarzenie transmitowane było na żywo.

W sobotę prezentowali się Młodzi Kolędnicy z Uszwi w tradycyjnym obrzędzie „Herody”, Kolędnicy z Zawady Uszewskiej w scenie „Z Turoniem” oraz Mali Kolędnicy z Lewniowej, także z obrzędem „Herody”. Choć większość aktorów po raz pierwszy stanęło na lipnickiej scenie, to ciężka praca podczas prób zaowocowała bardzo dobrymi wynikami.  Grupie Kolędniczej z Uszwi przyznano  I miejsce, a Kacper Dobranowski w roli Heroda otrzymał indywidualne wyróżnienie za grę aktorską. Grupie kolędniczej  z Zawady Uszewskiej jury przyznało II miejsce, zaś grupa z Lewniowej otrzymała wyróżnienie. Grupa z Uszwi została, także zakwalifikowana do udziału w 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE  KOLĘDOWANIE w Podegrodziu.

Niedziela należała do dorosłych grup kolędniczych, naszą gminę reprezentowali niezawodni „Kolędnicy znad Uszwicy” w tradycyjnym obrzędzie „Z Konikiem”. Panowie jak zwykle zachwycili przygotowaniem aktorskim, strojami  i śpiewem otrzymując I miejsce i kwalifikację do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych na 50. GÓRALSKIM KARNAWALE w Bukowinie Tatrzańskiej. Pan Jan Kowalczyk, występujący w roli pasterza otrzymał nagrodę indywidualną za grę aktorską, zaś pan Paweł Strzesak, klarnecista z kapeli towarzyszącej kolędnikom został wyróżniony nagrodą Starosty Powiatu Bocheńskiego.

Dziękuję  i gratuluję wszystkim moim artystom z Uszwi i Zawady Uszewskiej, młodszym      i starszym oraz życzę kolejnych sukcesów.

Autor zdjęcie i tekst: Lucyna Wnęk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *