MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Starosta z wizytą w Cerekwi

Ze świątecznymi życzeniami Adam Korta Starosta Bocheński odwiedził dziś pierwszych wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Cerekwi. Placówka rozpoczęła swoją działalność w dzień poprzedzający wigilię.

 

To wielki sukces, że taka placówka powstała na terenie powiatu bocheńskiego, tym bardziej, że potrzeby w tym zakresie są ogromne. W Cerekwi w efekcie zakończonych prac powstał piękny i w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami obiekt. Placówka nie tylko zapewni terapię osobom z niepełnosprawnościami, ale również będzie dużym wsparciem dla ich rodzin

— Adam Korta, starosta bocheński

 

Początkowo Środowiskowy Dom Samopomocy objął swą opieką 19 podopiecznych, a docelowo ma tam uczęszczać 40 osób.

Prace remontowe w budynku w Cerekwi rozpoczęły się w lipcu tego roku. Wymienione zostały okna i drzwi, budynek został docieplony, wymieniono orynnowanie i odnowiono dach. W środku wymieniono wszystkie instalacje, zamontowano nowoczesne ogrzewanie gazowe. Wykonano nowe tynki i wylewki. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w meble oraz potrzebny sprzęt.

Wypiękniało także otoczenie budynku, na wiosnę podopieczni ośrodka będą urządzać ogród.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Cerekwi będzie prowadzić Fundacja im. Brata Alberta. Całość prac wyniosła 2,5 miliona złotych, z czego 700 tysięcy to środki z budżetu powiatu bocheńskiego. Reszta to środki rządowe.

kh

Powiat Bocheński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *