MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nietrzeźwy wiózł swoją córkę do przedszkola mając niemalże 2 promile

29-letni mężczyzna mając 4 promile alkoholu prowadził pojazd w gminie Radłów, drugi z dwoma promilami usiłował rozgrzać swój samochód. Kolejny nietrzeźwy wiezie swoją córkę do przedszkola mając niemalże 2 promile w wydychanym powietrzu.

W środę w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego renaulta. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w wydychanym powietrzu miał ponad 4 promile alkoholu. Dodatkowo kierował samochodem nie mając do tego uprawnień.

Dzień później w Mościcach przed północą policjanci interweniują w związku ze zgłoszeniem potrącenia pieszego oraz kolizji z innym samochodem. Na miejscu okazuje się, że 43-letni mieszkaniec Tarnowa uruchomił silnik swojego forda, który był zaparkowany na parkingu przyblokowym. W pewnym momencie mężczyzna włączył bieg i ruszył. W tym czasie drogą jechał inny samochód osobowy oraz przechodził pieszy. Niechronionemu uczestnikowi nic się nie stało. Na miejscu został zaopatrzony przez ratowników medycznych. Zniszczonych zostało w sumie trzy samochody, a sprawca podczas badania trzeźwości okazało się, że jest pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile.

Dzisiaj były prowadzone kontrole stanu trzeźwości kierowców w ramach akcji „trzeźwy poranek”. W godzinach od 6 do 9 rano tarnowscy policjanci przeprowadzili takich kontroli ponad 320. W ciągu tych trzech godzin zatrzymanych zostało 3 nietrzeźwych kierowców (jeden mężczyzna i dwie kobiety). Rekordzistą okazała się 45-letnia kobieta, która w wydychanym powietrzu miała ponad 1,8 promila alkoholu. Na domiar złego wiozła do przedszkola swoją 5-letnią córkę, nie mając uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Opisane przypadki prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości skończyły się wszczęciem postępowania z artykułu 178a kodeksu karnego i będą prowadzone przez właściwe jednostki Policji garnizonu tarnowskiego. Ich zakończenie będzie skutkować kłopotami finansowymi w wysokości 5000 tysięcy złotych, widmem kary 2 lat więzienia oraz utratą uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *