MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

GMINA BRZESKO: Doświetlenie przejść dla pieszych

Tuż przed końcem listopada br. zakończyły się prace polegające na doświetleniu dziewięciu przejść dla pieszych w gminie Brzesko. Inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym i pieszym została zlecona przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad, a jej realizację nadzorował Urząd Miejski. Dodatkowe oświetlenie zostało zamontowane na pięciu przejściach w Brzesku i czterech w Jadownikach, w ciągu dróg administrowanych przez GDDKiA.

Na mocy porozumienia zawartego z GDDKiA wykonawcę tego zadania wyłonił Urząd Miejski. Była nim tarnowska firma ProSoft Piotra Kościółka. Koszt całej inwestycji wyniósł około 240 tysięcy złotych. Już z pierwszych sygnałów, które dotarły do Urzędu Miejskiego zaraz po zakończeniu prac, można wywnioskować, że jest to inwestycja, która w znacznym stopniu wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa. Wybór przejść, które zostały poddane doświetleniu, nie był przypadkowy. Z policyjnych statystyk wynika, że w przeszłości we wskazanych przez GDDKiA miejscach, dochodziło do mniej lub bardziej groźnych wypadków, z których przynajmniej dwa z nich były śmiertelne. Wyraźną poprawę dostrzegają użytkownicy dróg, zarówno zmotoryzowani jak i piesi. Wszyscy kierowcy podkreślają, że dzięki doświetleniu przejścia są doskonale widoczne już z dużej odległości, co ma spory wpływ na komfort jazdy. Również piesi zwracają uwagę na to, iż po zakończonych pracach czują się bardziej bezpieczni.

Niezależnie od tej inwestycji brzeski samorząd podejmuje szereg własnych inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach poprzez rozbudowę ulicznego oświetlenia. Jeszcze w tym roku nowe oświetlenie pojawi się przy ulicy Siostry Faustyny w Mokrzyskach oraz przy ulicy Granicznej w Porębie Spytkowskiej.

Doświetlenie przejść zostało wykonane w następujących lokalizacjach:

Brzesko, ul. Mickiewicza – przy wjeździe do parku Goetzów

Brzesko, ulica Kościuszki – przy wjeździe do szpitala

Brzesko, ulica Leśna – dwa przejścia przy zjeździe na autostradę

Brzesko, ulica Głowackiego – tuż przed granicą z Jadownikami (na wysokości firmy Proster)

Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Zachodnią – dwa przejścia

Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Radosną – dwa przejścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.