MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Europejska mechatronika w ZSTiB w Brzesku

Kolejny raz słowaccy uczniowie realizują w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku projekt Erasmus plus Akcja 1 Mobilność uczniów i kadry, tytuł: Mobilność za granicą – narzędziem poprawy kształcenia zawodowego”. Ze względu na sytuację covidową realizują zadania z projektu z 2020 roku. Tym razem doskonali swoje umiejętności zawodowe oraz poszerza wiedzę 4 uczniów technikum mechatronicznego. Tak niewielka ilość uczniów wynika z obostrzeń i szczepień w obu krajach.

Uczniom towarzyszy nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Janka Simackowa. Pod okiem i z mentorską pomocą Pana Krzysztofa Serafina zdobywają określoną wiedzę i umiejętności z zakresu mechatroniki, a szczególnie z systemów sterowania.

Elżbieta Wojnowicz polski koordynator czuwa nad właściwą realizacją projektu, organizuje słowackim uczniom czas wolny. Zwiedzają zabytki ziemi brzeskiej i terenów małopolski.

W Krakowie zwiedzili Wawel z wystawami czasowymi: Wawel zaginiony, Wawel odzyskany, sztuka wschodu, wazy i misy oraz zbrojownię, rynek krakowski, kościół Mariacki.

27.11.2021 przeżyli niesamowita przygodę poznając sekret podziemnego świata z jego niespotykanymi na powierzchni ziemi krajobrazami: solankowe jeziora, przepiękne podziemne komory z niepowtarzalną kaplicą św. Kingi. Poznali metody i sposoby wydobycia i transportu soli, pooddychają mikroklimatycznym powietrzem. A wszystko to w kopalni soli w Wieliczce.

 

 

Elżbieta Wojnowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *