Zaproszenie do wzięcia udziału w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Dębno

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczny program jest rozłożony w czasie. W dniu 11 listopada zaplanowano tradycyjnie już Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie, po której odbędzie się marsz z biało – czerwonymi flagami pod Pomnik Niepodległości. Tam też będzie wspólnie odśpiewany hymn państwowy, przy asyście pocztów sztandarowych zostaną złożone wiązanki przez delegacje wieńcowe.

O 13:30 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi rozpocznie się II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dębno. Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy są dostępne:

https://kulturadebno.pl/ii-turniej-szachowy-z-okazji-gminnych-obchodow-narodowego-swieta-niepodleglosci/

Muzyczny hołd pokoleniom Polaków walczących o Niepodległą Ojczyznę, wybrzmi w koncercie “Polskie Drogi Wolności”. Wystąpią dębińscy artyści, instruktorzy, wokaliści Dębińskiego Centrum Kultury, by w nowych aranżacjach znanych pieśni patriotycznych poprowadzić nas przez historię polskich walk o Niepodległość. Transmisja online tego wydarzenia, z dębińskiego zamku, rozpocznie się na portalu Facebook Dębińskiego Centrum Kultury o godz. 18:00 w dniu 11 listopada. Link:

https://www.facebook.com/dckgminadebno/

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczy turniej siatkarski, który zostanie rozegrany 21 listopada na Hali Widowiskowo Sportowej w Dębnie. Szczegóły na stronie:

http://www.gminadebno.pl/news-general,zaproszenie-do-udzialu-w-turnieju-pilki-siatkowej,5102.html

Źródło: Dębińskie Centrum Kultury

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.