MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Maszkienice: 73-latek z zarzutami za detonacje butli gazowej w domu

14 listopada w Maszkienicach (gm. Dębno) doszło do wybuchu butli z gazem w budynku jednorodzinnym. Śledztwo które prowadzono w tej sprawie, mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia, wykazało, iż sprawcą wybuchu gazu był 73 letni mieszkaniec tegoż domu.

Jak udało się ustalić, już wcześniej wielokrotnie 73latek groził rodzinie, iż wysadzi dom w powietrze. Dokonał on celowego rozszczelnienia butli z gazem oraz detonacji. W czasie zdarzenia w domu przebywali również: jego córka oraz dwoje jej dzieci. Nikomu z pozostałych członków rodziny nic się nie stało.
Obecnie policja złożyła wniosek o trzymiesięczny areszt 73 latka. Będzie on odpowiadał przed sądem za wspomniane czyny, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura stawia mężczyźnie trzy zarzuty: znęcanie się nad członkami rodziny i kierowanie w ich kierunku gróźb karalnych, umyślne narażenie córki i jej rodziny na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz zniszczenie mienia w wysokości ponad 10 tysięcy złotych.
Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpieli pozostali członkowie rodziny, jednak sytuacja mogła mieć bardzo tragiczny finał. Obecnie 73 latek oczekuje na wyrok sądu, który rozstrzygnie o dalszych losach mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *