Kopalnia Soli Bochnia jako miejsce na rodzinną wycieczkę.

Odwiedź najstarszą kopalnię soli w Polsce jeszcze tej jesieni.

 

Wycieczki w gronie rodzinnym mają korzystny wpływ na relacje między jej członkami. Takie wyprawy to dobra rozrywka zarówno dla małych pociech, jak i ich rodziców. Na szczęście nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby spędzić czas ciekawie i zdobyć nową wiedzę. Dobrym miejscem na rodzinną wycieczkę jest Kopalnia Soli Bochnia, która oferuje wiele atrakcji dla każdego członka rodziny.

 

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia

Najstarsza Kopalnia Soli ma do zaoferowania wiele atrakcji dla osób w różnym wieku. Warto wybrać się w to miejsce o każdej porze roku, ale czas jesieni jest szczególnie sprzyjający, bowiem to właśnie od listopada rozpoczynają się najbardziej atrakcyjne promocje. Jest to informacja szczególnie ważna dla rodzin z dziećmi, które pragną spędzić czas ciekawie, ale nie chcą rujnować domowego budżetu.

Podziemna trasa turystyczna znajduje się aż 200 metrów pod ziemią, a sam fakt zwiedzania w takich warunkach jest już niesamowitą atrakcją. Dodatkiem, który uprzyjemnia czas spędzony w kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, która zachwyca nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Warto pamiętać o tym, że dzieci najchętniej uczą się wówczas, gdy coś wydaje im się ciekawe. Dlatego właśnie ponad 770 letnia historia jest tutaj zaprezentowana w sposób, który uczy a jednocześnie bawi.

Inne atrakcje kopalni to przejazd kolejką podziemną, a także zjazd windą górniczą. Nie można zapomnieć również o możliwości przeprawy łodzią przez zalaną solanką komorę. Ciekawostką jest fakt, iż łodzie bocheńskiej kopalni zarejestrowane są w Polskim Rejestrze Statków. Kopalnia Soli Bochnia jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje dla rodzin

Warto przeznaczyć przynajmniej jeden dzień na odkrywanie zabytkowych wnętrz Kopalni Soli Bochnia. Do wyboru jest kilka wariantów zwiedzania zróżnicowanych pod względem stopnia trudności:

  • Trasa turystyczna z Ekspozycją Multimedialną,
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią,
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią i przejściem końską drogą.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika

Warto również wspomnieć o niesamowitej krainie Skarbnika. Z myślą o rodzinach z młodszymi dziećmi przygotowano „Rodzinne Zwiedzanie Królestwa Skarbnika”. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach.

Na tej trasie poznacie legendę o Skarbniku, dzięki czemu odnajdziecie skarb tej niezwykłej postaci. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn

Polski Bon Turystyczny

Jeśli nie zrealizowaliście jeszcze Bonu Turystycznego, możecie zrobić to właśnie w Kopalni Soli Bochnia. Oferta składa się z biletu wstępu na zwiedzanie kopalni, a także z kuponu na posiłek o wartości 50 zł. Punkt gastronomiczny znajduje się w Komorze Ważyn. Aby zrealizować Bon Turystyczny, należy ustalić termin zwiedzania z dwudniowym wyprzedzeniem oraz zawarcie umowy, umożliwiającej udział w imprezie turystycznej. Konieczne jest również dokonanie przedpłaty wynoszącej 100% wartości rezerwacji. Do jej zrealizowania częściowo lub w całości można wykorzystać Bon Turystyczny.

Zrób coś dobrego dla swojego zdrowia

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia wpływa pozytywnie również na zdrowie. Podziemny aerozol zmniejsza objawy alergii, pomaga osobom zmagającym się z POCHP. Z pewnością można powiedzieć, że zwiedzanie jest dobrą formą profilaktyki zdrowotnej. Wyjątkowy mikroklimat panujący w Kopalni wpływa pozytywnie również na poziom odporności organizmu. Aby skorzystać z właściwości zdrowotnych mikroklimatu jak najlepiej, warto spędzić chwile w Komorze Ważyn. Znajduje się tam wiele atrakcji, aby podczas pobytu najmłodsi nie zaznali nudy.

Kopalnia Soli Bochnia to moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dzięki ofercie można spędzić czas w gronie najbliższym, odpocząć a jednocześnie nauczyć się czegoś nowego. Pozytywny wpływ na zdrowie to dodatek, który czyni Kopalnię Soli Bochnia miejscem idealnym na rodzinne wycieczki.

 

Kopalnia Soli Bochnia
Ul. Campi 15
32-700 Bochnia

Tel. 14 692 67 52 | 14 692 67 54
e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl
www: https://kopalnia-bochnia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.