MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kolejne aktywne przejście w Brzesku

Dobiegają końca prace drogowe prowadzone na ulicy Uczestników Ruchu Oporu w Brzesku. Efektem tych prac będzie nowa nawierzchnia asfaltowa na sporej części tej ulicy, a także kolejne w mieście aktywne przejście dla pieszych, które zostało usytuowane na odcinku pomiędzy ulicą Chopina a placem Żwirki i Wigury.

Do tej pory na tym odcinku funkcjonowały dwa „tradycyjne” przejścia – jedno na wysokości Domu Parafialnego, drugie przy zbiegu z ulicą Zieloną. W porozumieniu z przedstawicielami Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego oba zostały zlikwidowane, a ich funkcję już niebawem przejmie jedno bezpieczne przejście aktywne.

Budowa aktywnego przejścia wykonywana jest między innymi dzięki dofinansowaniu w wysokości 71 797 złotych, które Urząd Miejski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt położenia nowej nawierzchni asfaltowej zostanie w całości pokryty ze środków własnych gminy.

Po zakończeniu prac będzie to już szóste aktywne przejście dla pieszych w Brzesku. Pierwsze zostało uruchomione pilotażowo na ulicy Legionów Piłsudskiego, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 3. Rok temu w mieście zostały zrealizowane cztery tego typu inwestycje – na ulicy Głowackiego (przy Szkole Podstawowej nr 1), na ulicy Królowej Jadwigi (przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym), na ulicy Kościuszki (w pobliżu byłej „Krakowianki”) oraz na ulicy Generała Leopolda Okulickiego (przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1). Jak widać, przejścia lokalizowane są w newralgicznych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie notowany jest wzmożony ruch pieszych.

Dodać należy, że wszystkie dotychczas funkcjonujące przejścia aktywne zostały w okresie wakacyjnym poddane przeglądowi, w wyniku którego usunięto wszelkie usterki. W tym samym czasie odświeżono wszystkie pozostałe przejścia  na drogach administrowanych przez gminę Brzesko. Malowanie trwałymi farbami sprawiło, że teraz te miejsca są widoczne dla kierowców już z odpowiednio dużej odległości, co znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z tego samego względu wymalowane zostały też wszystkie linie środkowe na jezdniach dróg gminnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.