MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Profilaktyczne badania dzieci w Brzesku

Blisko 70 dzieci z gminy Brzesko zostało poddanych bezpłatnym badaniom profilaktycznym przeprowadzonym przez lekarzy radiologów z Wrocławia współpracującymi z Fundacją Ronalda McDonalda. Akcję pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” zorganizowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz BOSiR.

Badania organizowane we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda są w pełni bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne, bo koszt ich przeprowadzenia pokrywa w dużej części instytucja zapraszająca – w przypadku gminy Brzesko finansowały je Urząd Miejski i BOSiR, po 50 procent. W niedzielę 24 października w specjalnym ambulansie mobilnym na placu Kazimierza Wielkiego każde zgłoszone dziecko, w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zostało poddane badaniom USG jamy brzusznej oraz układu moczowo-płciowego, przy zastosowaniu standardów określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. Celem tych badań była dokładna ocena narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.

– Jest to już druga taka akcja, którą zorganizowałem wspólnie z BOSiR w ostatnich dwóch latach. Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Brzeski samorząd dużą wagę przywiązuje do profilaktyki prozdrowotnej, dlatego każdego roku w budżecie zabezpieczamy środki przeznaczone na działania w tym zakresie. Wczesne wykrywanie chorób zawsze zwiększa szanse na całkowite ich wyleczenie. Na pewno będziemy jeszcze organizować podobne akcje ukierunkowane na ochronę zdrowia naszych mieszkańców – zapowiada burmistrz Tomasz Latocha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *