ŁONIOWA: POLICJANCI ORAZ STRAŻACY URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ

Policjanci z brzeskiej komendy dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwie prowadzonej rozmowy z 35-letnim mężczyzną zapobiegli tragedii, do której mogło dojść w miejscowości Łoniowa. 35- latek zamknął się w domu i trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot odgrażał się, że targnie na własne życie.

Wczoraj (27.10.br.) po godzinie 14-tej policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Łoniowa , 35-letni mężczyzna zamknął się w domu grożąc, że targnie się na własne życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, wezwano także Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzono negocjacje z mężczyzną, który kategorycznie odmawiał współpracy nie chcąc otworzyć drzwi od domu. Kiedy jedni funkcjonariusze prowadzili z desperatem rozmowę inni, wykorzystując pomoc strażaków weszli po drabinie na balkon a następnie przez otwarte drzwi balkonowe weszli do domu. Tam jednak mężczyzna na ich widok zabarykadował się w łazience i zaczął grozić, że się „potnie”. Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i przy pomocy strażaków wyważyli drwi  do łazienki. Trwająca ponad godzinę akcja zakończyła się sukcesem, gdyż mężczyznę obezwładniono. Zdołał on co prawda lekko się skaleczyć nożem, jednak nie były to obrażenia zagrażające jego życiu. Mężczyzna wyprowadzony do karetki i z uwagi na stan emocjonalny został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *