19-letni SPRAWCA ZNISZCZENIA ZABYTKOWEJ FIGURKI Z PARKU UZBORNIA USŁYSZAŁ ZARZUTY

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia zabytkowej figurki. To 19-letni mieszkaniec Bochni.

Powstanie znajdującej się w bocheńskim Parku Uzbornia, figurki Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej datuje się na 1880 r. Zachowane przekazy historyczne wskazują, że została ufundowana przez Marię Maiss – żonę ówczesnego burmistrza Bochni – jako podziękowanie i pamiątkę ocalenia dziecka. Kapliczka z figurką od lat była miejscem spotkań mieszkańców Bochni, którzy gromadzili się przy niej w trakcie nabożeństw majowych. Na początku maja b.r. doszło do jej zniszczenia. Uszkodzenia mechaniczne – wyrwanie figurki z cokołu, liczne oderwane od całości elementy – wskazywały na celowe działanie sprawcy. Prace nad rozwiązaniem tej sprawy prowadzili funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Zebrane materiały doprowadziły kryminalnych do ustalenia sprawcy, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna został zatrzymany 28 września br.
W trakcie przesłuchania przyznał się do uszkodzenia figurki, opisując przebieg zdarzenia. Sprawca twierdził, że będąc pod wpływem alkoholu chciał się popisać przed kolegami. 19-latkowi postawiono zarzut zniszczenia cudzej rzeczy z art. 288§ 1 kodeksu karnego za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

KPP w BochniSlider


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *