WPADŁ MARKETOWY ZŁODZIEJ

W ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód trafił mieszkaniec  powiatu Tarnowskiego, który upodobał sobie jeden z marketów budowlanych w mieście. Od typowych klientów sklepu wyróżniał się tym, że zamiast zapłacić za potrzebny mu towar, wolał zabrać go za darmo.

Początkiem tygodnia 44-latek wybrał się na zakupy. Do turystycznej torby, zdjętej ze sklepowej półki pakował kolejno elektronarzędzia, warte dobre kilkaset złotych. Po wszystkim chwycił ją i w pośpiechu opuścił sklep, nie płacąc za zabrany towar. Zachęcony takim rozwojem sytuacji, dwa dni później decydował o powrocie do marketu. Jednak tym razem plany kradzieży wiertarko-wkrętarki zniweczyła ochrona, która ujęła złodzieja i przekazała go w ręce powiadomionych o zajściu policjantów.

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zabrali się za ustalanie miejsca ukrycia skradzionych wcześniej łupów. Wyrzynarka i dalmierz, narzędzia zabrane ze sklepu podczas pierwszej kradzieży, zostały odnalezione w jednym z miejskich lombardów.

44-latkowi zarzucono kradzieże elektronarzędzi i torby, wszystko o łącznej wartości 2600 złotych, za co grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

——

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.