Smierć w polu 93-latka

Tragicznie zakończyła się wczorajsza jazda 93-letniego staruszka ciągnikiem rolniczym w Koszycach Małych. Poruszający się traktorem z przyczepą senior, który z drogi gruntowej zamierzał wjechać na pole, aby wykonać prace polowe, zamiast ruszyć naprzód, niefortunnie włączył wsteczny bieg. Konsekwencje pomyłki okazały się zgubne. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z kabiny, po czym jego noga została przejechana przez prawe, przednie koło traktora, który zatrzymał się dopiero na najbliższym drzewie.

Głos pracującego nadal silnika usłyszał z dala przypadkowy przechodzień, który zainteresował się pojazdem, w pobliżu którego nie było nikogo widać i wezwał pomoc.
Kilka minut po odebraniu zgłoszenia, na miejsce dotarł patrol tarnowskiej drogówki. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poważnie rannego staruszkowi. Zatamowali silny krwotok, unieruchomili kończynę i zaopatrzyli ranę do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Kiedy to nastąpiło, ranny został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Niestety dziś rano, dotarła stamtąd smutna wiadomość, że 93-latek zmarł.

Żniwa wciąż trwają. apelujemy więc i prosimy o zachowanie dużej ostrożności przy wykonywaniu wszelkich prac polowych.

KMP w Tarnowie

 grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.