Pijany dwudziestolatek potrącił rowerzystkę

20-letni kierowca został zatrzymany po tym, jak jadąc pod wpływem alkoholu potrącił w Tarnowie rowerzystkę. Kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.
23 sierpnia  kilka minut po godzinie 17.00 tarnowska policja przyjęła zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Klikowskiej w Tarnowie.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wydziału ruchu drogowego, kierujący osobowym mercedesem, 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc ul. Klikowską w stronę centrum miasta, najechał na kierującą rowerem. Do potrącenia doszło w chwili gdy 28-letnia kobieta znajdowała się na oznakowanym przejeździe dla rowerów i przejściu dla pieszych.
Ranna została przetransportowana do szpitala.
Niestety badanie kierowcy mercedesa wykazało, że jest on nietrzeźwy i ma prawie 2 promile alkoholu. 20-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do “policyjnego aresztu”.
Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, którego skutkiem są ciężkie obrażenia ciała grozi do 12 lat pozbawiania wolności. Możliwy jest też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, we współpracy z prokuraturą.
A my apelujemy o ostrożność. Drastyczne pogorszenie pogody sprawiło, że warunki na drogach są trudne. Obfite opady, zalegająca w wielu miejscach na jezdniach woda, śliskie nawierzchnie, powodują duże utrudnienia w ruchu kołowym i stwarzają zagrożenie naszego bezpieczeństwa.
__
Tarnowska policja


grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.