Odłóż telefon i żyj!

Już w najbliższym czasie ruszy w Brzesku akcja specjalnego znakowania przejść dla pieszych w najbardziej newralgicznych punktach miasta. Dużej wielkości napisy o treści „Odłóż telefon i żyj” opatrzone czytelnym znakiem zakazu pojawią się w jedenastu takich punktach. Pierwszy taki napis został pilotażowo umieszczony na przejściu przez ulicę Wiejską.

– Statystyki nie kłamią, co czwarty wypadek drogowy w tym kraju spowodowany jest przez korzystanie z telefonu komórkowego. Ten problem dotyczy nie tylko kierowców, ale w coraz większym stopniu także pieszych, którzy przez nieroztropne zachowanie stwarzają zagrożenie, sami stając się ofiarami komunikacyjnych incydentów. Wpatrzeni w ekran telefonu przechodnie  narażają się czterokrotnie częściej na udział w wypadkach – ostrzega burmistrz Brzeska Tomasz Latocha – W Brzesku na szczęście rzadko zdarzają się takie incydenty, jednak podjąłem decyzję o przeprowadzeniu akcji umieszczania ostrzegawczych napisów, wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niepotrzebnym nikomu zdarzeniom, zanim do nich dojdzie.  

Wszystkie napisy wykonane zostaną przy użyciu specjalnych szablonów i odblaskowej farby. Pojawią się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kiedy znacznie wzrośnie ruch pieszych, a przecież najliczniejsza grupą osób uzależnionych od mobilnych urządzeń są dzieci i młodzież. Warto nadmienić, że w planach brzeskiego samorządu uwzględnione są także miejsca, w których w niedalekiej przyszłości rozlokowane będą kolejne aktywne przejścia dla pieszych, spora część zostanie też specjalnie oznakowana i oświetlona.

Aktualnie prowadzone są prace związane z odnową tzw. oznakowania poziomego gminnych dróg, po raz pierwszy na tak dużą skalę. Dzięki tym zabiegom zdecydowanie poprawia się przejrzystość i widoczność, co ma bezpośredni wpływ na komfort poruszania się pojazdami.

___

Brzesko.pl

 grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.