Przebudowa Traktu Szczepanowskiego

Już w sierpniu br. rozpocznie się przebudowa półtorakilometrowego odcinka drogi w ciągu ulicy Trakt Szczepanowski w Buczu – jedna z największych inwestycji drogowych w gminie Brzesko. W siedzibie Urzędu Miejskiego została zawarta umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą remontu. Parafowali ją burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Wojciech Krzyżak, współwłaściciel firmy ReDrog z Porąbki Iwkowskiej.

Gruntowna przebudowa tej ulicy znacząco wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a także stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynieść ma 986 465 złotych. Zadanie zostanie wykonane przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 540 tysięcy złotych (około 55 procent całkowitych kosztów).

Zakres prac ujętych w szczegółowym harmonogramie tej inwestycji jest bardzo szeroki. W początkowej fazie zaplanowano szereg robót przygotowawczych – między innymi podbudowę i odwodnienie terenu. Wymienione zostaną przepusty pod droga i pod zjazdami, które pokryte będą asfaltowym betonem. Sama jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltową. Na newralgicznych odcinkach zwiększy się też jej szerokość, co będzie mieć istotny wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa. To nie jedyna istotna modyfikacja wywołująca tzw. uspokojenie ruchu. W newralgicznym punkcie drogi uruchomione zostanie tzw. skrzyżowanie wyniesione, które wymusza na kierowcach zmniejszenie prędkości jazdy i wyostrzenie uwagi. Bezpieczeństwo poprawią też oznakowane przejścia dla pieszych, w tym jedno tzw. aktywne oraz fotoradar. Większość prac zostanie wykonanych jeszcze w tym roku.

Dla mieszkańców Bucza i wszystkich przejeżdżających przez tę miejscowość przebudowa Traktu Szczepanowskiego ma niebagatelne znaczenie. Ulica znajduje się na obszarze o bardzo dużym poziomie ryzyka występowania wypadków drogowych. W jej pobliżu mieszczą się między innymi remiza OSP, szkoła podstawowa, kościół, klub sportowy i wiele prywatnych przedsiębiorstw. Droga stanowi też często uczęszczane połączenie z droga wojewódzką 768.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.