Nowe przejście aktywne w Brzesku

71 797 złotych pozyskał Urząd Miejski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę kolejnego aktywnego przejścia dla pieszych, które zostanie zlokalizowane w Brzesku na ulicy Uczestników Ruchu Oporu. Budowa tego przejścia będzie pierwszym etapem remontu drogi, którym zostanie objęty odcinek od skrzyżowania z ulicą Fryderyka Chopina do placu Żwirki i Wigury.

Aktualnie na tym odcinku funkcjonują dwa „tradycyjne” przejścia – jedno na wysokości Domu Parafialnego, drugie przy zbiegu z ulicą Zieloną. Już niedługo oba zostaną zlikwidowane, a zastąpi jej jedno bezpieczne przejście aktywne. Jego lokalizacja (wskazana na wizualizacji) została skonsultowana z przedstawicielami Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego, którzy jednomyślnie zaakceptowali projekt.

Po wykonaniu przejścia do pracy przystąpią drogowcy, którzy na wspomnianym wyżej odcinku położą nową nakładkę asfaltową. Koszt tej części prac zostanie pokryty w całości z budżetu gminy.

Przypominamy, że równolegle prowadzone są przygotowania do doświetlenia dziewięciu innych przejść w mieście, a na jedenastu pojawią się napisy ostrzegające przed skutkami nierozważnego korzystania z telefonów komórkowych. Wszystkie te działania czynione są w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.