MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MAŁOPOLSCY POLICJANCI WALCZĄ Z NIELEGALNYMI WYŚCIGAMI – 36 kierowców pozostało bez prawa jazdy na 3 miesiące

W miniony weekend (tj. od wieczoru 23 lipca do ranka 26 lipca br.) małopolscy policjanci przeprowadzili działania zmierzające do udaremnienia procederu nielegalnych wyścigów na terenie naszego województwa. Do działań, skierowano grupę SPEED oraz pozostałych policjantów ruchu drogowego wspomaganych przez funkcjonariuszy ogniw patrolowo-interwencyjnych.

Pod szczególnym nadzorem w miniony weekend znalazły się te odcinki dróg, na których według operacyjnie zebranych informacji zwyczajowo dochodzi do organizacji nielegalnych wyścigów. Największe siły zaplanowane były na porę wieczorowo – nocną. Działania były skuteczne, do pirackich rajdu na kontrolowanych trasach nie doszło.

Działania   przeprowadzono m.in. na  Al. Bora Komorowskiego i ul. Zakopiańskiej w Krakowie, w  Chabówce w powiecie nowotarskim, w Zarabiu  w powiecie myślenickim, na  Droga Oswalda Balzera w Zakopanem, w  Starym Sączu i na drogach dojazdowych  do tych miejsc.

Podczas trwania akcji małopolscy policjanci skontrolowali 2839 pojazdów, ujawniając przy tym 2362 wykroczenia. Zdecydowana ich większość – aż 1549 dotyczyła niestosowania się do obowiązujących limitów prędkości. Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, 36 kierowców pozostało bez prawa jazdy na 3 miesiące. Podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali 145 dowodów rejestracyjnych, w tym 70 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. W trakcie działań, z ruchu wyeliminowano 11 nietrzeźwych kierujących.

Nielegalne wyścigi przyciągają młodych kierowców oferując szybkość, adrenalinę, dużą dawkę emocji ale równocześnie niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Apelujemy o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem  w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego Policja zapowiada większą ilość działań, takich jak w miniony weekend.

__

Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.