Czerwcowy weekend za nami. Jaki był w Tarnowie i regionie tarnowskim?

Czerwcowy weekend już za nam. Wielu kierowców utknęło w kilometrowych korkach na głównych ciągach komunikacyjnych, wracając z długiego weekendu. Dla policjantów to czas wytężonej pracy przede wszystkim dla policjantów ruchu drogowego, którzy kontrolowali prędkość oraz zachowanie na drodze.

Czterodniowy, czerwcowy weekend za nami. Jaki był w Tarnowie i regionie tarnowskim? Na drogach regionu doszło w sumie do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostało 2 osoby, odnotowano natomiast 36 kolizji, zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego, a także 13 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Tym samym stracili swoje prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W regionie miało miejsce dwa wypadki drogowe, z czego jeden z udziałem motocyklisty. W czwartek w Boże Ciało w Rzepienniku Strzyżewskim policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy zostali zadysponowani do wypadku drogowego. Na miejscu okazało się, że doszło do typowego najechania na tył poprzedzającego pojazdu, tym razem jednak przez motocyklistę. Przed godziną piętnastą na drodze wojewódzkiej 980 pierwszy kierujący volkswagenem zasygnalizował manewr zmiany psa ruchu. Jadący za nim kierowca audi zwolnił, niestety trzeci kierujący motocyklem nie dążył wyhamować i uderzył w tył audi. W wyniku uderzenia motocyklista przewrócił się na jezdnię i doznał urazu kolana oraz kręgosłupa. Trafił do tarnowskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz policjanci przeprowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie jego okoliczności.

W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 3 osoby. Doszło w sumie do 34 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymano ogółem 29 praw jazdy, z czego 26 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Zapewne jeszcze dzisiaj część z nas zaplanowała powroty z długiego czerwcowego weekendu. Życzymy zatem szerokości, a także cierpliwości podczas tych powrotów.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.