MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

DROGOWY PIRAT ZATRZYMANY W SKRZYSZOWIE

Niemalże 180 km/h jechał w terenie zabudowanym 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego swoją hondą. Zatrzymany przez policjantów tarnowskiej „drogówki” stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat.

W niedzielne przedpołudnie przy słonecznej pogodzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kontrolowali prędkość w Skrzyszowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kilka minut po 10 usłyszeli ryk silnika motocykla. Zmierzona prędkość ręcznym miernikiem prędkości wskazała, że kierowca jednośladu rozpędził się do szybkości 178 km/h. Kierowca został zatrzymany i wówczas okazało się, że to 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który po prawdzie posiada prawo jazdy kategorii AM i B, niestety nie zdążył wyrobić kategorii A, uprawniającej do jazdy motocyklem.

Mężczyzna za zbyt szybką jazdę stracił posiadane prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany grzywną, a jego motocykl został odholowany.

Tarnowscy policjanci zwracają uwagę na jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i nieprzekraczanie dozwolonych prędkość. Tylko w minionym tygodniu 30 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku roku takich kierowców jest już ponad 500, a w całym zeszłym roku było ich 781.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *