ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzesko: Wicemistrzowie Polski w kręglach

Spełniły się przedsezonowe marzenia młodych kręglarzy BOSiR-u Brzesko. W swoim debiutanckim występie w Centralnej Lidze Juniorów podopieczni Ryszarda Słowika na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski. Ten historyczny srebrny medal wywalczył zespół w składzie: Izabela Cebula, Rafał Hajdo, Maciej Hamielec, Bartłomiej Hynek, Jakub Kuryło, Jakub Tomczyk i Gabriel Zastawnik.

Miejsce na drugim stopniu brzescy kręglarze przypieczętowali w miniony, bardzo pracowity  weekend. Dzień po dniu rozegrali dwa mecze – z Wrzosem Sieraków i Dziewiątką-Amica Wronki. Wprawdzie oba spotkania przegrali w identycznym stosunku 2:4, jednak wywalczyli w nich potrzebne do końcowego sukcesu dwa punkty bonusowe (jest to premia za lepsze wyniki w dwumeczach). Bohaterem tych potyczek był Gabriel Zastawnik (na zdjęciu poniżej), który dwukrotnie osiągnął najlepszy indywidualny rezultat spośród reprezentantów BOSiR-u. Szczególnie spektakularny wymiar ma jego wyczyn zanotowany w meczu z sierakowskim Wrzosem, w którym po raz pierwszy w karierze przekroczył granicę 600 strąconych kręgli – od 22 maja jego nowy rekord życiowy wynosi 602 punkty. Dla popularnie zwanego Gabrysia jest to najlepszy sezon mimo epidemicznych zawirowań. Dwa miesiące temu pierwszy raz w życiu został zwycięzcą turnieju ogólnopolskiej rangi. Stało się to 21 marca w Tucholi, gdzie jednego dnia sięgnął aż po dwie główne nagrody, bo triumfował w Pucharze Borów Tucholskich, który był jednocześnie punktowany jako 4. Memoriał Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły.

Do zakończenia rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów pozostała już tylko jedna kolejka, która zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę. 29 maja w brzeskiej kręgielni przy ulicy Browarnej BOSiR zmierzy się ze Startem Gostyń. Dla kibiców kręgli nadarza się więc niepowtarzalna okazja do celebrowania sukcesu wraz z bohaterami kończącego się sezonu. Trener Ryszard Słowik może być pewien, że nie jest to ostatni znaczący wynik odniesiony przez prowadzona przez niego drużynę. W siedmioosobowej ekipie świeżo upieczonych wicemistrzów kraju tylko Jakub Tomczyk jest „pełnoletnim” juniorem, pozostała szóstka to nominalnie jeszcze juniorzy młodsi. Klubową kolekcję medal będą mieli szansę wzbogacić już w najbliższych tygodniach. Czekają ich bowiem starty w dwóch prestiżowych turniejach. Od 10 do 13 czerwca w Lesznie rozgrywany będzie XXVIII Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego, a od 18 do 20 czerwca w Tucholi o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski walczyć będą juniorzy młodsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.