MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzesko: Kosmetyka miasta

Ostatnie dwa miesiące upłynęły w mieście pod znakiem niezbędnych prac kosmetycznych, których celem było usunięcie wszelkich uszkodzeń w tzw. małej architekturze spowodowanych warunkami atmosferycznymi i zwykłym upływem czasu.

Harmonogram zaplanowanych działań został już niemal w stu procentach wyczerpany, a ich efektem są odnowione wszystkie newralgiczne miejsca, gdzie występują największe skupiska ludzi. Na ulicach i miejskich placach pojawiły się nowe kosze na śmieci, odrestaurowane zostały ławki i stoły, wiele miejsc zdobią świeżo zasadzone kwiaty.

Na brzeskim Rynku odnowiono 45 ławek i 8 stołów. W najbliższym czasie uzupełnione zostaną ubytki w kostce brukowej. Aktualnie trwają prace remontowe na placu Kazimierza Wielkiego. Usuwany jest znajdujący się za sceną mocno zniszczony mur oporowy. W położonych na obrzeżach placu dziesięciu betonowych ławkach zamontowano nowe drewniane siedziska. W północnej części (od strony ulicy Czarnowiejskiej) rozkuwany jest beton, a w jego miejsce położone będą płytki dostosowane kolorystycznie do całości nawierzchni.

Wymienione zostały wszystkie kosze na śmieci, które uległy uszkodzeniu. Zakupiono w sumie 24 kosze, które w miejsce zużytych zamontowali pracownicy Brzeskich Zakładów Komunalnych odpowiedzialni za całość wiosennych prac porządkowych. Część starych pojemników poddano renowacji, dzięki czemu można je było zainstalować na niektórych przystankach autobusowych.

W miejskich donicach umiejscowionych w Rynku, na placach Kazimierza Wielkiego oraz Żwirki i Wigury, przy ulicy Głowackiego, na dwóch brzeskich rondach, a także przed budynkiem Urzędu Miejskiego zasadzono kolorowe wiosenne bratki.

Wszystkie te prace mają na celu poprawę estetyki miasta. Doświadczenie poprzednich lat wskazuje, że odnowione place i ulice miejskie wywierają pozytywny wpływ na poruszających się po nich mieszkańców.

 

Galeria Zdjęć <<<<<<<<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *