Pierwsze zwycięstwo Gabrysia Zastawnika – reprezentanta BOSiR Brzesko

Gabriel Zastawnik, reprezentant BOSiR Brzesko po raz pierwszy w swojej karierze sportowej stanął na najwyższym stopniu podium kręglarskich zawodów rangi ogólnopolskiej. W dalekiej Tucholi zwyciężył w 34. Pucharze Borów Tucholskich. Organizatorzy, z uwagi na pandemię, zdecydowali o połączeniu tych zmagań z 4 Memoriałem Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły, który miał być rozegrany w późniejszym terminie. Tak więc Gabryś za jednym zamachem został dwukrotnym zwycięzcą.

Wychowanek Ryszarda Słowika po eliminacjach zajmował czwarte miejsce, jednak prawdziwy charakter wojownika pokazał w finałach. Już na pierwszym torze odrobił straty do wyprzedzającej go trójki rywali. Zacięta walka o pierwszą lokatę trwała niemal do ostatniego rzutu. Tę swoistą wojnę nerwów najlepiej wytrzymał Gabriel Zastawnik i to on ostatecznie, z wynikiem 1091 punktów, zgarnął całą pulę.

Do finałów w Tucholi awansowała także Izabela Cebula, która rywalizację juniorek młodszych zakończyła na 7. miejscu. W zawodach startowali także Rafał Hajdo (19. miejsce) oraz Bartłomiej Hynek (24. miejsce). O prawdziwym pechu może mówić Jakub Kuryło, który podczas próbnych rzutów doznał skręcenia kostki i naderwania ścięgna. Kontuzja wyeliminowała go z udziału w turnieju.

Warto odnotować debiutancki start dwóch dobrze zapowiadających się kadetek BOSiR Brzesko. Kinga Kolbusz oraz Oliwia Łoboda pojechały do Tucholi po naukę, która powinna zaowocować w ich następnych startach.  

 

Przygotowanie oraz wyjazd na zawody były współfinansowane przez Gminę Brzesko w ramach zadania publicznego „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR   Brzesko w 2021r. (sekcja dzieci i młodzieży).grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.