Zostań żołnierzem Armii Marcelka

Wszyscy pomagamy Marcelkowi Kubali, 2-letniemu chłopcu z Jadownik. W społecznościowych mediach głośno jest o licznych charytatywnych akcjach mających na celu zebranie pieniędzy na operację i leczenie Marcelka. Właśnie zawiązała się Armia Marcelka, która w najbliższą sobotę zorganizuje dwa kiermasze, podczas których sprzedawane będą domowe wypieki. Kiermasze odbędą się na placu przy markecie Śnieżka w Brzesku (początek: godz. 8.00) oraz przy sklepie SPAR w Jadownikach (początek: godz. 9.00). Marcelka można też wesprzeć przekazując 1 procent podatku przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym oraz poprzez internetowe zbiórki pieniędzy. Mamy czas do końca lutego.

O pomoc dla Marcelka proszą jego rodzice, Karolina i Tomasz Kubalowie. „Marcelek Kubala urodził się 28 października 2018 roku jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z waga 900 gram. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany. Z powodu atrezji dróg żółciowych i marskości wątroby jedynym sposobem na uratowanie Marcelkowi życia jest transplantacja! W Polsce Marcyś został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucną, martwicze zapalenie jelit, cholestaęe oraz wiele innych schorzeń. Częste było u niego przetaczanie krwi. PRZESZCZEP JEST PILNIE POTRZEBNY! Marcelek kilkakrotnie dostawał krwotoków. Kolejny raz wygrywa ze śmiercią! Po miesiącach starań i konsultacji w wielu szpitalach, dopiero w Chicago zgodzono się wykonać operację. Niestety, aby Marcel mógł żyć, musimy zebrać 7 MILIONÓW ZŁ. Koszt operacji, pobytu oraz badań w Chicago jest ogromny. Prosimy ludzi o pięknych i dobrych sercach, aby pomogli naszemu synkowi żyć i wpłacili dowolną kwotę na jego jedyną życiową szansę” – piszą zrozpaczeni rodzice na kolportowanej cały czas ulotce.

Czasu jest niewiele, ale wszyscy gorąco wierzymy, że zdążymy uzbierać wymaganą kwotę. Organizowane w sobotę kiermasze to tyko jedna z wielu form pomocy. Marcelkowi można też pomóc przekazując 1 procent podatku dochodowego za ubiegły rok (numer KRS: 0000 124 837, cel szczegółowy: KUBALA MARCEL).
Można też dokonać wpłaty dowolnej kwoty tytułem „Darowizna na rzecz Marcela Kubali” na numer konta Stowarzyszenia LIVER: 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444.

Zbiórka trwa również w Internecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/marcelek-kubalafbclid=IwAR17cCxaolV3ZZ9W_aEGEySvWhxnpsPtCiBAnK8JTEYUaHaQXSkhl83UyeM

Z kolei w grupie na fb: https://www.facebook.com/groups/marcelekkubala od wielu dni trwają już liczne aukcje, z których dochód również przekazywany jest na wsparcie leczenie Marcelka.

Zostańcie żołnierzami Armii Marcelka.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.