ZABILI PSY, BO … SZCZEKAŁY

Znęcali się szczególnie okrutnie nad psami. W najbliższym czasie trafią za kratki, gdzie spędzą po 8 miesięcy. Właśnie zakończyło się błyskawiczne postępowanie prowadzone w Posterunku Policji w Zakliczynie i Komisariacie Policji w Wojniczu.

W ostatnim dniu stycznia 2021 roku policjanci otrzymali informację o wyrzuconych w foliowym worku do kontenera na śmieci w Zakliczynie  truchłach dwóch psów rasy mieszanej. Podczas oględzin przeprowadzonych przez policjantów z miejscowego posterunku ustalono, że zwierzaki miały widoczne ślady bicia oraz były mocno okaleczone.

Policjanci z Zakliczyna i  komisariatu w Wojniczu przeprowadzili szybkie śledztwo w sprawie. Już dwa dni później w ręce mundurowych z Wojnicza trafił jeden ze sprawców, a chwilę później drugi. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Gminy Zakliczyn, w wieku 53 i 54 lat.  Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do znęcania nad psami oraz opisali, w jaki sposób do tego doszło. Obaj przyznali, że podczas picia alkoholu zaczęli znęcać się nad zwierzętami.  Jeden z nich to właściciel czworonogów, który potraktował swoje pupile siekierą, a pomagał mu w tym jego znajomy. Psy zostały zabite, ponieważ… szczekały. Mężczyźni martwe psy wyrzucili w workach foliowych do kontenera na śmieci.

Obaj usłyszeli zarzut określony w artykule 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Wobec obu podejrzanych został zastosowany art. 335 kodeksu postępowania karnego (dobrowolne poddanie się karze), a zaproponowana przez prokuratora kara, to 8 miesięcy bezwzględnej izolacji, wysoka grzywna oraz zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe pięć lat.

Teraz podejrzani czekają  na orzeczenie sądu.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.