POLICJANT Z KOMISARIATU POLICJI W CZCHOWIE INTERWENIOWAŁ PO SŁUŻBIE W SPRAWIE KRADZIEŻY SKLEPOWEJ

Dzięki zaangażowaniu w czasie wolnym od służby policjanta z Komisariatu Policji w Czchowie, 18-letni obywatel Rumunii nie uniknie odpowiedzialności za kradzież a mienie o wartości ponad 800 złotych w całości zostało odzyskane i powróciło na sklepowe półki.

Policjanci wielokrotnie potwierdzają, że służba w Policji różni się bardzo od pracy wykonywanej przez większość osób. Nawet po zakończeniu służby i przysłowiowym zdjęciu munduru są w nieustannej gotowości w służbie obywatelom. Kolejne potwierdzenie tej tezy, to postawa policjanta z Komisariatu Policji w Czchowie.

W poniedziałek (08.02.) policjant w czasie wolnym od służby przebywał na zakupach w jednym z supermarketów mieszczących się na terenie Czchowa. Jego uwagę przykuło zachowanie mężczyzny, który napełnił wózek różnymi artykułami (w tym kilkoma  butelkami alkoholu), ominął kasy i wyszedł ze sklepu nie uiszczając zapłaty.  Mężczyzna po załadowaniu towaru do samochodu odjechał z parkingu.  Tuż za nim podążył swoim prywatnym samochodem policjant z Czchowa. Funkcjonariusz o swoich przypuszczeniach dotyczących kradzieży mienia  niezwłocznie powiadomił umundurowanych policjantów z Komisariatu Policji w Czchowie, którzy w wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za tą kradzież. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze zdołali w całości odzyskać skradzione mienie, które powróciło na sklepowe półki.  Sprawcą kradzieży okazał się 18-letni obywatel Rumunii, który po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzut kradzieży, która zagrożona  jest karą do 5-ciu  lat pozbawienia wolności.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.