Finał WOŚP w Brzesku

Ponad 100 tysięcy złotych zebrał brzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mający swoja siedzibę w Miejskim Ośrodku Kultury. Finansowy wynik wczorajszej ulicznej kwesty, w której uczestniczyło 99 wolontariuszy, wyniósł  66 175,22 zł. Organizowane przez MOK licytacje przyniosły do tej pory dochód rzędu 28 781,49 zł (dane z 1 lutego, godz. 12.00), ale nie jest to jeszcze ostateczny wynik, bowiem cały czas licytowane jest ostatnie, jedenaste serduszko ufundowane przez brzeską Pracownię Złotniczą Krzysztofa Wrony. Do północy aktywna jest także e-skarbonka, „napełniona” do tej pory kwotą 3 680 zł).

Trzy wolontariuszki zgromadziły w swoich puszkach kwoty zbliżone do 2 tysięcy złotych – są to Amelia (2 087 zł), Julia (2 026 zł) i Agnieszka (1 940 zł). Spośród przekazanych na aukcję przedmiotów tradycyjnie największe zainteresowanie towarzyszyło licytacji 8-karatowych złotych serduszek przekazanych na rzecz WOŚP przez Krzysztofa Wronę. Najostrzej licytował prezes Carlsberg Polska SA, który wszedł w posiadanie jednego z dziesięciu serduszek wpłacając zawrotną kwotę wynoszącą 8 599 zł. W ten sposób zdecydowanie poprawił ustanowiony przed rokiem rekord, kiedy to jeden z nabywców wyłożył w podobnej licytacji 3 100 zł. Aktualnie trwa licytacja dodatkowego serduszka, które trafiło pod młotek w ostatniej chwili na wniosek zainteresowanych jego posiadaniem internetowych nabywców. Z wiadomości dochodzących z MOK wynika, że rekord, który padł w niedzielę, może już dzisiaj stracić ważność.

Przedmioty do prowadzonej przez MOK na allegro.pl licytacji przekazali: Anna Kucharska, Kinga Maklas, Katarzyna Pacewicz-Pyrek, Rebeka Sowa, Seweryn Kozub, Piotr Skórnóg i Mariusz Zawistowicz, a także biuro podróży Wakacje.pl. firma Jawor oraz pracownicy Carlsberg Polska.

Przy liczeniu pieniędzy zebranych przez wolontariuszy pomagali pracownicy brzeskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego – Justyna Batko, Małgorzata Zachara, Bartłomiej Mucek i Mariusz Potok.

Sponsorami brzeskiego finału WOŚP były” Pizzeria Soprano, GoDan Strefa Uśmiechu, Zdrowo i Kolorowo oraz restauracja Rzym.

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.