Sukces juniorów AP CANPACK Okocimski

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym, którego stawką był awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 w futsalu. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzesku. Turniej finałowy odbędzie się 12-14 lutego w Białymstoku.

Podopieczni Arkadiusza Śliwy rozpoczęli turniejowe zmagania od remisu 2:2 z SMS Jarosław. Mecz miał emocjonujący przebieg, bowiem początkowo brzeska drużyna przegrywała 0:2. W drugim pojedynku gospodarze zawodów pokonali 4:2 Stal Mielec, a na koniec zwyciężyli po wyrównanej grze 3:2 z Futsal Team Przeworsk.

– Gratuluję mojemu zespołowi awansu. Jest to sukces całego naszego klubu. Ten awans dedykujemy Oliwierowi Okasowi, który nie mógł uczestniczyć w turnieju, bo na ostatnim treningu nabawił się kontuzji – mówił po zawodach trener Arkadiusz Śliwa.

Awans do finałów MMP to nie jedyny sukces odniesiony w ostatnim czasie przez brzeskich  juniorów młodszych. Niedawno wywalczyli awans do I Ligi Małopolskiej. Przypomnijmy też, że w grudniu ub. r. w finałach Mistrzostw Polski w futsalu, które rozegrano w Ustce, uczestniczyła drużyna U13.

Sukcesy młodzieżowych drużyn AP CANPACK Okocimski to zasługa dobrej organizacji klubu i profesjonalizmu szkoleniowców prowadzących zajęcia. To także efekt dobrej współpracy ze sponsorami. Jednym z nich jest Gmina Brzesko (Sponsor Główny), która w zeszłym roku na szkolenie młodych adeptów piłki nożnej trenujących przy ulicy Okocimskiej przeznaczyła 130 tysięcy złotych.

W turnieju w Brzesku drużyna AP CANPACK Okocimski Brzesko występowała w składzie: Konrad Augustyn, Iwo Cichostępski, Wiktor Włodek, Michał Siudut, Dawid Poliszak, Piotr Pitaś, Igor Uryga, Marcel Kubala, Kliś Karol, Patryk Jawień, Hubert Smulski, Radosław Curyło, Kacper Ciuruś.

Fot.: Dawid Zachara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.