MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nowy quad na gwiazdkę dla OSP Borzęcin Dolny

Ochotnicza Straż Pożarna w Borzęcinie Dolnym otrzymała nowy pojazd ratowniczy quad Polaris SportsMan 570 EPS. Koszt zakupu zamknął się kwotą 56 tysięcy 300 złotych, z czego dofinansowanie Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości stanowiło kwotę 40 tysięcy złotych, a wkład własny gminy Borzęcin 16 tysięcy 300 złotych. Pojazd zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie, może też być wykorzystany w akcjach poszukiwawczych, do szybkiego niesienia pomocy. Sprzęt został oficjalnie zarejestrowany i przekazany druhom 21 grudnia br.

– To wspaniała wiadomość dla naszej jednostki i znakomity prezent pod choinkę – informuje prezes jednostki, Grzegorz Małek, który szczególnie zabiegał o zakup quada. – Taki pojazd marzył mi się od kilku lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że udało się zdobyć dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości, dzięki znaczącemu wsparciu Posła na Sejm RP Piotra Saka i pomocy wójta gminy Janusza Kwaśniaka. To historyczny dzień. Marzenia się spełniają – przyznaje.

Goszczący w Borzęcinie Dolnym podczas uroczystości przekazania pojazdu poseł Piotr Sak gratulując nowego sprzętu zwracał uwagę na aktywność przedstawicieli jednostki i świetnie przygotowany wniosek przez pracowników urzędu gminy w Borzęcinie. – Mam nadzieję, że sprzęt posłuży druhom w wykonywaniu ich zadań i jeszcze lepszym niesieniu ludziom pomocy. To już 150 milionów złotych, jakie zostało przekazane na wsparcie straży pożarnych z tego funduszu. Druhowie niosą pomoc bezinteresownie, warto ich wspierać – mówi poseł Sak.

Pojazd, który trafił na stan jednostki, wyposażony jest m.in.: w wyciągarkę Polaris Winch, podgrzewane manetki, generator, stroboskop LED – lampki po bokach, bumper F+R, orurowanie przedniej maski, osłony dłoni (prawa i lewa strona), osłonę spodu, box tylny, 2 sztuki kasków z uchylną szczęką i zaczepem kulowym.

Zadanie pn. „Zakup pojazdu typu quad dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym” zrealizowane zostało w ramach umowy o powierzenie realizacji zadań jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości.

Jak przypomina Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin, zakup quada to kolejna dobra informacja dla druhów z Borzęcina Dolnego. Wiosną 2023 roku planowane jest zakończenie przebudowy i rozbudowy Remizy OSP. Łączny koszt inwestycji wg kosztorysu inwestorskiego zamyka się kwotą 4 miliony 142 tysiące złotych, a środki na ten cel dzięki staraniu samorządu w ponad 85 procentach pochodzą ze źródeł zewnętrznych.

(pio, tell)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *