MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

KRADZIEŻ DZWONU Z WIEŻY KOŚCIELNEJ PARAFII W POWIECIE TARNOWSKIM

Przed świętami Bożego Narodzenia zniknął kilkudziesięciokilogramowy dzwon w dzwonnicy kościelnej parafii w Białej. Jeszcze przed nowym rokiem tarnowscy policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian.

Pod koniec roku do tarnowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od księdza z parafii w Białej o kradzieży dzwonu w wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. W tym okresie ktoś wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4000 złotych, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu za kwotę … 150 złotych.

Jeszcze w grudniu 2020 roku policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali sprawcę tej kradzieży oraz odzyskali utracony przedmiot. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna 43-letni mieszkaniec powiatu przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności

___

Tarnów Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *