MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zespół Szkół w Czchowie liderem praktycznej nauki przedsiębiorczości

Uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie już od 23 listopada mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki wirtualnej platformie mają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych stają się bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie podczas kształcenia zawodowego. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami mogą przekonać się, jak konkurencyjność wpływa na prowadzenie działalności.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości uczniowie wcielają się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej – komentuje Pani Iwona Brzęk z ZS w Czchowie.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i zdobyte umiejętności wpłyną pozytywnie na późniejsze decyzje zawodowe naszych uczniów – dodaje Pani Renata Łątka-Mleczko.

Nauczyciel jako mentor biznesu

Nim uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z wirtualnym biznesem, nauczyciele ZS w Czchowie zdobyli nowe umiejętności podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS.

Uwzględniając osiągnięty wynik finansowy, zadowolenie klientów i pracowników, rozwój firmy czy też jej zadłużenie, pedagog musi dokonać wieloaspektowej oceny biorąc pod uwagę wiele różnych czynników – wyjaśnia Wojciech Pitura z rzeszowskiej firmy REVAS.

Podczas szkolenia nauczyciele zostali wyposażeni nie tylko w wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Każdy z nauczycieli, który ukończył szkolenie i zdał egzamin, otrzymał Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS.

Wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku

Coraz więcej szkół dostrzega potrzebę praktycznego kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi.

Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający, a zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu stawić czoła licznym wyzwaniom życia zawodowego – mówi Pan Krzysztof Skwarło – dyrektor ZS w Czchowie. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole, szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne – dodaje.

Wdrażając Branżowe Symulacje Biznesowe, Zespół Szkół w Czchowie dołączył do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *