MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kręglarze z Brzeska walczą o mistrzostwo kraju

Wysokie zwycięstwo 5:1 nad Startem Gostyń odnieśli kręglarze BOSiR Brzesko występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Tym samym utrzymali miano niepokonanej drużyny w sezonie 2020/2021 i mają realne szanse zakończyć pierwszą rundę rozgrywek na pozycji lidera.

W rozegranym na wyjeździe meczu punkty dla brzeskiego zespołu zdobywali Rafał Hajdo (551 kręgli – nowy rekord życiowy), Jakub Kuryło (574) oraz Izabela Cebula (527). Bardzo dobry łączny wynik (554 kręgle) osiągnęli Jakub Tomczyk Gabriel Zastawnik, nie wystarczyło to jednak do pokonania znakomicie dysponowanego Patryka Lukaszewskiego, który jako jedyny przekroczył barierę 600 strąconych kręgli

Było to trzecie ligowe zwycięstwo BOSiR-u w tym sezonie. Brzescy kręglarze wcześniej pokonali Polonię Łaziska oraz Alfę Vector II Tarnowo Podgórne, gromiąc obie drużyn w identycznym stosunku 6:0. Podopieczni Ryszarda Słowika nie zaznali w tym sezonie goryczy porażki, tylko raz remisując u siebie 3:3 z pierwszym zespołem Alfy Vector. Był to mecz trzeciej kolejki, w którym zawodnicy obu drużyn zgotowali swoim kibicom istny horror. To był idealny remis, bo przy tej samej liczbie wygranych setów zanotowano też równowagę w ilości strąconych kręgli.

Aktualnie liderem CJK jest Alfa Vector, która wyprzedza BOSiR różnicą 4 punktów. Jednak Alfa rozegrała już w pierwszej rundzie komplet spotkań, a brzeszczanie przed półmetkiem rozgrywek  mają jeszcze do zaliczenia dwa mecze – oba u siebie. Najpierw, 19 grudnia, zaległe spotkanie z Dziewiątką Amica Wronki, a w ostatniej kolejce, już w nowym roku, 9 stycznia, z Wrzosem Sieraków. W obu meczach będą faworytami. Jeśli zdobędą komplet punktów, a jest to bardzo prawdopodobne, to przed rundą rewanżową obejmą przodownictwo w ligowej tabeli. Koniec rozgrywek, których stawką jest tytuł drużynowego mistrza Polski, zaplanowany jest na marzec przyszłego roku. Kibice i sympatycy BOSiR-u marzą o tym, aby te decydujące mecze mogły odbywać się z udziałem publiczności, bo spotkania takie, jak to wspomniane z Alfą Vector potrafią dostarczyć niezapomnianych emocji.

___

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *