MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

10. miejsce w Małopolsce i 79. w Polsce – kolejny sukces Szpitala Powiatowego w Brzesku

Szpital Powiatowy w Brzesku po raz kolejny został zauważony na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Placówka zdobyła 79. miejsce w Polsce i 10. w Małopolsce w XVII edycja rankingu „Bezpieczny szpital 2020″.

Jego autorzy pokazali szpitale, które planując kolejne inwestycje, myślą przede wszystkim o tym, jak przełożą się one na komfort chorego. Nawet jeśli trzeba działać w pandemicznych warunkach.

Zauważono i wyróżniono szpitale które nie boją się odważnych decyzji. Taką placówką właśnie jest szpital w Brzesku.

Szpital obsługuje 100-tys. powiat. W ciągu roku udziela 300 tys. porad ambulatoryjnych, na oddziałach hospitalizuje 12 tys. pacjentów a dodatkowe 18 tys. otrzymuje pomoc w SOR.
Placówka systematycznie inwestuje odnawiając poszczególne oddziały.

Na szczególną uwagę zasługuje modernizacja bloku operacyjnego, czy uruchomienie nowoczesnej centralnej sterylizatorni.

Szpital może pochwalić się realizowaniem szerokiego zakresu świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych. W zakresie operacyjnego leczenia chirurgicznego i urologicznego rozwijane są nowoczesne techniki małoinwazyjne , a w ortopedii wykonywane są innowacyjne operacje  w skali kraju .

Ważna jest także profilaktyka i szereg programów realizowanych w brzeskim szpitalu. Warto wspomnieć tu choćby o realizowanym przez kilka lat programie profilaktycznym raka jelita grubego, czy prowadzonych obecnie działaniach z zakresu wczesnej interwencji oraz badań prenatalnych dla kobiet w ciąży.

Szpital bardzo dobrze poradził sobie także z pandemią. Tworząc oddziały na których hospitalizowano osoby zakażone.

Warto dodać, że wysokie miejsce w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej jest kolejnym wyróżnieniem, jakie otrzymała placówka. Pod koniec listopada Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył IV miejsce w rankingu „Liderzy zarządzania” przygotowanym przez BFF Banking Group oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Źródło: SP ZOZ w Brzesku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.