Rodowity brzeszczanin nowym prezesem Carlsberg Polska

Od 2 listopada nowym dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu Carlsberg Polska został dotychczasowy wiceprezes ds. sprzedaży Mieszko Musiał, który zastąpił na tym stanowisku Paula Davies’a.

Od 1996 roku, kiedy Carlsberg Breweries zostały strategicznym akcjonariuszem browaru Okocim, Mieszko Musiał jest pierwszym rodowitym brzeszczaninem, który objął w firmie tak wysokie stanowisko.

Nowy prezes jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu. Ukończył studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, uczestniczył również w wielu specjalistycznych kursach, między innymi w INSEAD w Paryżu. Zanim związał się z branżą piwowarską, zatrudniony był w Can-Pack, gdzie zajmował się konsolidacją firmy w zakresie finansów. Pracę w Carslbergu rozpoczął w 1998 roku, kiedy to tworzony był nowy zespół odpowiedzialny za kluczowych klientów w Browarze Okocim. Od tego czasu systematycznie piął się po szczeblach zawodowej kariery, poszerzając zakres obowiązków i awansując na coraz wyższe stanowiska. W latach 2015-2016 pełnił w kopenhaskiej centrali Grupy Carlsberg funkcję dyrektora ds. sprzedaży odpowiedzialnego za region Europy Zachodniej. Przez ostatnie cztery lata zajmował stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w Carlsberg Polska. Jego dotychczasowi współpracownicy podkreślają, że ma znaczący udział w umocnieniu pozycji firmy na piwowarskim rynku, poszerzenia gamy marek, dystrybucji oraz zacieśnieniu współpracy z klientami.

Wiadomość opublikowaną przez Carlsberg Polska entuzjastycznie przyjęto w gminie Brzesko. – Jest to potwierdzenie, że w Brzesku nie brak jest ludzi obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami, przedsiębiorczymi i kreatywnymi. Bardzo sobie cenię dotychczasowe relacje z panem Mieszkiem Musiałem, dzięki którym zrealizowaliśmy kilka ważnych, wspólnych inicjatyw. Szczerze gratulując mu tego zasłużonego awansu liczę na dalszą współpracę  mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Mieszko Musiał podkreśla, że największą dla niego wartością jest rodzina. W wolnych chwilach, poza pracą zawodową, poświęca się wielu pasjom. Jest między innymi licencjonowanym pilotem samolotowym, a także muzykiem – liderem i współzałożycielem zespołu muzycznego Hrabina Lulu, z którym wystąpił między innymi podczas brzeskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku, a także w pierwszej edycji Brzesko Okocim Festiwal.

Fot. carlsbergpolska.pl   

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.