Pamięci Tomasza Filipa

W niedzielę, 1 listopada, w wieku 74 lat zmarł Tomasz Filip, były wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego, człowiek wielce zasłużony dla brzeskiej PSS Społem, za swoją działalność i pracę nagradzany państwowymi i resortowymi odznaczeniami.

Urodził się 31 maja 1946 roku w Brzesku. Tutaj w 1965 ukończył Technikum Ekonomiczne. Przez całą swoją zawodową karierę dał się poznać z sumiennego i rzetelnego wykonywania powierzonych zadań. Pracę w Urzędzie Miejskim rozpoczął w październiku 1990 roku. Już po dwóch miesiącach objął stanowisko Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego, które piastował do lipca 2007 roku, kiedy odszedł na zasłużoną emeryturę. Zajmował się nie tylko organizacją funkcjonowania brzeskiego magistratu, ale i sprawami kadrowymi. Do dzisiaj wspominany jest jako szef, który umiejętnie, z wyczuciem  i życzliwością dzielił się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Przez wiele lat nadzorował prace Gminnej Komisji Wyborczej odpowiedzialnej za przygotowanie i przebieg wyborów samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich w gminie Brzesko. Za swoje zaangażowanie, daleko wybiegające poza zakres obowiązków, został odznaczony  Medalem „Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej”.

Z głębokim smutkiem wiadomość o śmierci Tomasza Filipa przyjęli pracownicy i członkowie „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Brzesku, z którą zmarły związany był od połowy lat 80. ubiegłego wieku. W latach 1983-1985 zarządzał w spółdzielni kadrami.  Po odejściu z pracy nadal udzielał się na rzecz PSS-u zasiadając przez wiele kadencji w radzie nadzorczej, w której pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej. Miał nieoceniony udział w usamodzielnieniu się brzeskiej spółdzielni, współtworząc w 1989 roku jej nowy statut, dostosowany do realiów po ustrojowej transformacji.  Nieoceniona okazała się tutaj Jego wysoka  znajomość prawa handlowego. Za swoje nieocenione zasługi w listopadzie 2008 roku został uhonorowany nadanym przez Prezydenta RP odznaczeniem przyznanym z okazji 60-lecia PSS-u. Z rady nadzorczej odszedł w 2013 roku, jednak nadal często odwiedzał siedzibę spółdzielni, której losami był zawsze do głębi zainteresowany.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *