MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Aktywne przejścia dla pieszych

Cztery nowe, aktywne przejścia dla pieszych zostały uruchomione w Brzesku. Zlokalizowane są na ulicy Głowackiego przy Szkole Podstawowej nr 1, na ulicy Generała Leopolda Okulickiego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, na ulicy Królowej Jadwigi przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz na ulicy Kościuszki (w pobliżu byłej „Krakowianki”). Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że są to zdające egzamin rozwiązania, znakomicie spełniające swoje zadania. Sprawdziło się wcześniejsze uruchomienie takiego przejścia na przykład przy Szkole Podstawowej nr 3.

– Nieprzypadkowo wybraliśmy miejsca o dużym natężeniu ruchu zarówno samochodów jak i pieszych. Stąd aż trzy lokalizacje przy szkołach. Mamy już okres jesienno-zimowy, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, więc te aktywne przejścia zdecydowanie poprawią komfort  poruszania się po drogach. Wprawdzie teraz z uwagi na epidemię dzieci i młodzież szkolna pozostają w domach, ale przecież takie stan rzeczy nie będzie trwać w nieskończoność. Musimy myśleć o bezpieczeństwie naszych mieszkańców w każdej sytuacji – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Aktywne przejście wyposażone jest w czujnik wykrywający zbliżającego się pieszego. W takiej sytuacji włącza się żółta migająca lampa wywołująca u kierowcy wzmożoną czujność. W ciemności uruchamiane jest dodatkowe oświetlenie oraz pulsujące punkty odblaskowe zamontowane w nawierzchni jezdni. Całość oświetlenia zasilana jest słoneczną energią.

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.