MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Tarnów: Podsumowanie weekendowe na drogach regionu

Ostatnie dni na drogach regionu pokazują, że w dalszym ciągu wsiadamy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tylko przez weekend tarnowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili swoje samochody na „podwójnym gazie”.

Za nami weekend na drogach regionu. Jaki był?13

Tarnowska komenda odnotowała w sumie statystyczne dwa wypadki, które miały miejsce w miniony weekend, jednakże w późniejszej ocenie zostały one przekwalifikowane jako kolizje drogowe.

Najgroźniej wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, do którego doszło na węźle zjazdowym z drogi krajowej DK 94 od strony Rzeszowa. Kierowca osobowego Mercedesa wjeżdżał do Tarnowa, gdy nagle na jego pasie ruchu pojawił się kierowca bmw, który „ściął” zakręt. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów, a podróżujący Mercedesem trafili do tarnowskiego szpitala. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 28-letni kierowca bwm jadąc w kierunku Krakowa, nie zapanował nad swoim samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia. Na domiar złego w wydychanym powietrzu miał ponad 0,6 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a policjanci będą prowadzić wobec niego postępowanie w związku doprowadzeniem do kolizji drogowej oraz jazdą w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Utrudnienia na węźle trwały kilka godzin.

W ostatnim tygodniu na drogach regionu tarnowskiego odnotowano w sumie 31 kolizji drogowych, zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców, zatrzymano 23 prawa jazdy, z czego 19 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym.

___

KMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.