Sympatycy jednego z tarnowskich klubów piłkarskich derby spędzili w policyjnym areszcie.

Na stadionie przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie rozegrane zostały piłkarskie derby. W zmaganiach o Puchar Polski zmierzyły się zespoły Tarnovii i Unii Tarnów. W noc poprzedzającą sportowe rozgrywki piłki nożnej tarnowscy policjanci zatrzymali pięciu „kibiców” jednej z drużyn, którzy w dość specyficzny sposób „przygotowywali” się do meczu.

O 2.00 nad ranem mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli w mieście samochód na angielskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowała piątka młodych mieszkańców Tarnowa, w tym nieletni 16-latek. Policyjny nos kazał funkcjonariuszom skontrolować wnętrze pojazdu. I dobrze się stało, bo znaleźli tam maczetę, kilka buteleczek z gazem obezwładniającym oraz puszki z farbami w sprayu.

Wyglądało na to, że pseudokibice poczynili swoiste „przygotowania” do środowego święta sportu. Jednym z punktów tych przygotowań było wykonanie graffiti na budynkach użyteczności publicznej, a dokładnie rzecz ujmując, zamalowanie istniejących już wcześniej i naniesionych przez kibiców drużyny przeciwnej napisów, swoimi napisami, wykonanymi w równie wulgarny i obraźliwy sposób.

Podczas pracy z zatrzymanymi policjanci ustalili, że grupa pseudokibiców zniszczyła cudze mienie, bazgrząc m.in. po budynku dworca PKP w Mościcach, bloku przy ul. Lwowskiej i ogrodzeniu jednego z tarnowskich hoteli. Straty powstałe przez chuligańskie ekscesy oszacowane zostały na ponad 4 tysiące złotych.

Ostatecznie zatrzymani chuligani czas derbów spędzili w komisariacie przy ul. Narutowicza, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Odpowiedzą także za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Dorosłych pseudokibiców czeka rozprawa sądowa, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sytuacją prawną nieletniego zajmie się tarnowski sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.