MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

POCISK ARTYLERYJSKI W KOPALNI KRUSZYWA W RUDCE

Niewybuch na dnie stawu w kopalni kruszywa w Rudce wydobyty pogłębiarką. Dobrze zachowany pocisk został przekazany saperom z Rzeszowa.

12 października  podczas prac przy wydobywaniu żwiru, pracownik obsługujący pogłębiarkę wykopał z dnia stawu całkiem dobrze zachowany pocisk. Powiadomił o niebezpiecznym znalezisku tarnowską Policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci nieetatowej grupy realizacyjnej. Potwierdzili, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kalibru 50 mm długości około 150 mm wraz z zapalnikiem. Niewybuch znajdował się na elementach platformy wydobywczej.

Ze względu na brak zabudowań mieszkalnych w pobliżu znaleziska nie było konieczności podejmowania środków bezpieczeństwa. Pracownicy zakończyli w tym dniu pracę, a policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia patrolu rozminowania 21 Batalionu z Rzeszowa. Saperzy dzisiaj przed południem zneutralizowali zagrożenie, a pocisk został wywieziony z terenu Rudki i zostanie unieszkodliwiony na poligonie wojskowym.

Tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z taki niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

__

KMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.