MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nakrętki z rzezawskiego serca trafiły do małej Zuzi

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w tym wielu dzieci i młodzieży, w bardzo krótkim czasie udało się zebrać do specjalnego serca, które niedawno stanęło w centrum Rzezawy, kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie 4-letniej Zuzi.

Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby pojemnik w kształcie serca, znajdujący się w sąsiedztwie remizy OSP w Rzezawie, zapełnił się, i to kilkakrotnie, plastikowymi nakrętkami po sokach, napojach, czy środkach przemysłowych. Wszystkim mieszkańcom gminy Rzezawa należą się za to wielkie brawa.

W poniedziałek, 19 października odbyło się przekazanie zebranych nakrętek rodzinie 4-letniej Zuzi. Dziewczynka cierpi na Zespół Angelmana (AS), rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną. Powoduje ona upośledzenie ruchowe, intelektualne oraz padaczkę. Przez chorobę Zuzia wymaga stałej, intensywnej i wielotorowej rehabilitacji. To właśnie na ten cel zostaną przeznaczone  pieniądze ze sprzedaży nakrętek.

Przekazania nakrętek bliskim 4-letniej Zuzi dokonał Wójt  Mariusz Palej, a także Radni Gminy Rzezawa: Robert Świercz, Monika Gorczyca oraz Nina Surma.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek w gminie Rzezawa trwa nadal. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do dalszego wspierania tej wspaniałej inicjatywy. W taki sposób można pomóc osobom, które tego potrzebują, a jednocześnie zadbać o nasze środowisko.

__

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.