Sportowe Igrzyska w Buczu

W ostatni weekend sierpnia mieszkańcy Bucza uczestniczyli w Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez OSP Bucze, LKS Olimpię Bucze oraz sołtysa Daniela Szczupała przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Brzesku. Patronat na dwudniowymi zawodami sprawowali burmistrz Tomasz Latocha oraz Krajowe Zrzeszenie Krajowe Ludowych Zespołów Sportowych. Organizatorów wydarzenia wsparła finansowo Lokalna Grupa Działania „Kwartet na Przedgórzu”, które przeznaczyło na ten projekt dotację w wysokości 6 tysięcy złotych z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Główna ideą projektu była promocja zdrowego stylu życia i sportu, a także integracja mieszkańców. Istotne dla organizatorów były też wskazanie pozytywnych wzorców zachowań i budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich.

– Cieszymy się bardzo, ze tak duża liczba osób odpowiedziała na zaproszenie na wydarzenie i zapisała się do rywalizacji w konkurencjach. Kultywowanie zdrowego trybu życia i sportu jest dzisiaj bardzo potrzebne, a w tych trudnych pandemicznych czasach wręcz wskazane. Ludzie szukają odskoczni i możliwości, aby chociaż raz w roku sprawdzić się w konkurencjach i rywalizować z mieszkańcami całej gminy. Bardzo się cieszę , że ten zapał nie został ugaszony – komentuje Sołtys Daniel Szczupał.

W pierwszym dniu Igrzysk blisko sto osób rywalizowało o nagrody w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Sportowym zmaganiom towarzyszyła między innymi prezentacja strażackich umiejętności przygotowana przez druhów z miejscowej jednostki OSP. Wieczorem rozpoczęła się taneczna zabawa, którą uświetnił występ zespołu Mister R – wschodzącej gwiazdy muzyki disco polo, oraz Dj Robertusa – oba występy cieszyły się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem, co bardzo cieszyło organizatorów. Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień miał charakter rodzinnego pikniku integracyjnego, podczas którego dominowały gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez profesjonalnych animatorów. Najmłodsi mogli sprawdzić się w slalomie z jajkiem czy w rzucie kaloszem. Konkurencje te zorganizowało zaprzyjaźnione Stowarzyszenie „Fair Play”  z zaprzyjaźnionej  miejscowości Rudy Rysia. Entuzjastycznie przyjęty został pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Jarka Bochenka. Ostatnim akcentem igrzysk była taneczna zabawa.

Sołtys Bucza Daniel Szczupał podkreśla, że przebieg całej imprezy to bardzo duży sukces.  Nie byłby on jednak możliwy, gdyby nie charytatywne zaangażowanie wielu osób z OSP, z „Olimpii” czy właśnie  sąsiadów z „Fair Play” Rudy Rysie. To pokazuje jak wiele osób zaangażowanych we wspólnym celu potrafi dużo zrobić, nawet w niesprzyjających warunkach.

– Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować. Urzędowi  Miasta z burmistrzem Tomaszem Latochą na czele za obecność i za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym na miejscu, a także sponsorom. Warte podkreślenia jest, że gdyby nie pomoc lokalnych firm, które chętnie wsparły tę inicjatywę, to wydarzenie okraszone tak dużą ilością atrakcji nie byłoby możliwe. Oby taka wspólna inicjatywa weszła wszystkim w krew, będziemy się starali, aby tak było – podsumowuje sołtys.

___

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.