MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Nie ma pobłażania dla tych, którzy zaśmiecają okolice

Temat zaśmiecania cały czas jest aktualny i ogromnie uciążliwy dla lokalnego społeczeństwa. W lasach i miejscach odosobnionych nieraz widać pozostawione przez ludzi śmieci i odpady. Coraz częściej mieszkańcy informują nas o takich „dzikich wysypiskach”. Policjanci konsekwentnie rozliczają tych, którzy za nic mają dbanie o czystość naszego otoczenia.

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń skierowali do Sądu wniosek o ukaranie mieszkańca powiatu brzeskiego, który bez skrupułów pozbył się wytworzonych odpadów na jednej z działek w Brzesku tworząc tym samym „dzikie wysypisko”. Do sytuacji doszło na przełomie grudnia 2019 roku i stycznia 2020 roku. Funkcjonariusze zajęli się sprawą po informacji od właściciela działki. Zgromadzili dowody, które doprowadziły ich do sprawcy. Było to przede wszystkim możliwe dzięki znalezionym w śmieciach paragonom. Sprawca wyraził skruchę i zobowiązał się do posprzątania terenu. Zgodnie z przepisami regulującymi kwestie utrzymania i czystości w gminach za tego typu czyn grozi nawet do 5 tysięcy złotych grzywny.

Apelujemy do mieszkańców, aby widząc takie sytuacje zgłaszali je na Policję. Dbanie o czystość naszego środowiska jest naszą wspólną sprawą. Nie jest to pierwszy przypadek, gdzie dzięki zgłoszeniu takiego „dzikiego wysypiska” sprawca zostaje rozliczony za zaśmiecanie. Miejmy nadzieję, że kara za wykroczenie będzie dla tego mężczyzny nauczką na przyszłość.

__

KPP

Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.