ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

„Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia

Na terenie Gminy Dębno 31 sierpnia br. kolejna grupa rozpoczęła szkolenia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”.

Projekt adresowany jest dla osób które ukończyły 65 lat. Przewidzianych jest 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych każde oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Obecna grupa liczy 11 seniorów. Zajęcia prowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego odbywają się w sali narad Urzędu Gminy Dębno.

Grupę seniorów, która rozpoczęła w tym tygodniu zajęcia przywitał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wyraził uznanie dla nowych uczestników. –  Cieszę się że, w naszej gminie program cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach technologia rozwija się błyskawicznie. Zatem warto skorzystać z jej dobrodziejstw. Państwa obecność tutaj jest znakomitym przykładem tego, że nigdy nie jest za późno aby  zdobywać wiedzę i uczyć się nowych umiejętności.

Podczas spotkań, seniorzy będą mogli zapoznać się z obsługą urządzeń mobilnych typu tablet,  smartfon oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Ponadto szkolenie pozwoli Seniorom na nabycie praktycznych umiejętności umożliwiających korzystanie z komunikacji on-line, e-usług obejmujących m.in. zakupy, czy też bankowość internetową, a także coraz popularniejszą e-administrację.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma na własność tablet, z którego korzystał podczas zajęć oraz wszystkie materiały szkoleniowe.

Projekt odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

___

Gmina Dębno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.