MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Ukradła kupony warte blisko 3 tysiące złotych

Zdobyła zaufanie sprzedawczyni, po czym ją okradła. Tak w wielkim skrócie można opisać znajomość dwóch mieszkanek Tarnowa, która żadnej z nich nie wyszła na dobre. Pierwszej, bo odpowie za kradzieże przed sądem, drugiej bo oprócz wymiernej szkody materialnej, straciła znajomą, której zaufała. Z pomocą pokrzywdzonej przyszli policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód, którzy zajęli się jej sprawą. 

Wszystko rozegrało się w punkcie sprzedaży prasy w Tarnowie. Pracująca tam kobieta zaprzyjaźniła się z jedną z klientek – miłą i pomocną osobą, która stopniowo zyskała jej zaufanie. 22-latka pojawiała się w kiosku coraz częściej, a to pomogła rozpakować towar, a to pomogła w  porządkach. I pewnie z czasem znajomość przerodziłaby się w przyjaźń, bo kobiety dobrze się rozumiały, gdyby nie fakt, że z kiosku zaczęły  znikać kupony-zdrapki. Najpierw pojedyncze sztuki, potem kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk. W ostatecznym rozrachunku kiosk odnotował braki w ilościach tychże kuponów, sięgające prawie 3 tysięcy złotych.

Kiedy sprawa trafiła na policję okazało się, że za tajemniczym zniknięciem kuponów stoi nikt inny jak tylko „zaufana” klientka. Kobiecie zarzucono kradzieże mienia, za które grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. Do wszystkiego się przyznała i zobowiązała się naprawić wyrządzoną szkodę. Chyba nie trzeba dodawać, że przyjaźń kobiet to już przeszłość, o której każda z nich chce zapomnieć.  Potwierdziło się także znane przysłowie, że kradzione nie tuczy – wygrana ze zdrapanych kuponów nie przekroczyła kilkaset złotych.

(foto: ilustracyjne)

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.